Podsumowanie Miesiąca Czeskiego

W listopadzie odbyło się podsumowanie Miesiąca Czeskiego w naszej szkole. Komisja Europejsko - Gospodarcza Sejmiku Szkolnego rozpoczęła kolejny cykl Znawców Europy. W zabawę została włączona cała społeczność szkolna. Jak zwykle przed uczniami i nauczycielami pojawiło się wiele zadań do wykonania. Klasy Szkoły Podstawowej przeniosły się w cudowny świat bajek czeskich. Uczniowie klas starszych zapoznawali się z zabytkami, zwyczajami i ciekawostkami naszych sąsiadów. Podczas podsumowania tradycyjnie było do wykonania zadanie. Organizatorzy poprosili, aby przedstawiciele każdej klasy przebrali się za postać, która najbardziej kojarzy im się z Czechami. Była też degustacja przepysznych rohlików. A z najbardziej czeskim tańcem - Polką - zapoznali nas tancerze pod kierunkiem p. Zosi Filewicz. Po zaciekłej rywalizacji i podsumowaniu punktów przez Jury: panią dyrektor Katarzynę Koclęgę i panią wicedyrektor Beatę Menżyk - zostali wyłonieni Znawcy Czech.
Szkoła Podstawowa: klasa 1c/3c p. Zosi Filewicz
Gimnazjum: klasa 2b/3a p. Justyny Kasprzak
Zasadnicza Szkoła Zawodowa i SPP: klasa 1a SPP p. Joli Skorek.
Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i zapraszamy do dalszej zabawy.