Nowy bus szkolny

Dzięki pozyskanemu przez miasto dofinansowaniu ze środków PFRON, możliwy był zakup nowoczesnego busa dla Zespołu Szkół Specjalnych w Mysłowicach. Tuż przed świętami (21.12) przed Urzędem Miasta odbyło się jego uroczyste odebranie.

Wysłużony, 11-letni bus, z którego dotychczas korzystała szkoła specjalna, by dowozić swoich niepełnosprawnych uczniów na zajęcia, lata świetności miał już za sobą. Dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych możliwe było zamówienie nowoczesnego samochodu zgodnego z wyjątkowymi potrzebami szkoły. Pozyskane środki zewnętrzne stanowią blisko 55% wartości zakupionego pojazdu, tj. 137 500,00 zł. Pozostałą kwotę, ponad 113 tys.zł, przekazało miasto.

Nowy bus marki Mercedes przeznaczony jest dla 19 uczniów, posiada windę i pomieści aż trzy osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Dotychczasowy samochód mógł przetransportować tylko jedną taką osobę i często wykonywał po kilka kursów, by przywieźć wszystkie dzieci na zajęcia.

(źródło: Mysłowice - Oficjalny Portal Miejski).