Zabawa karnawałowa z Królową Zimy i ze Sznupkiem

W dniu 10 stycznia 2017 roku  uczniowie Szkoły Podstawowej wybrali się zimowym pociągiem do krainy Pani Zimy, która zaprosiła ich do wspólnych zabaw i tańców.

Aby dostać się na długo wyczekiwany bal każda klasa musiała wykonać zimowe zadanie i zdobyć klucze do pałacu Królowej Zimy.

Na początku zabawy dzieci spotkały się z gośćmi specjalnymi: Policjantami z Komendy Miejskiej w Mysłowicach wraz z maskotką śląskiej policji psem „Sznupkiem” i poznały zasady uprawiania bezpiecznych sportów zimowych, a także rady oraz przestrogi na temat bezpiecznych zabaw zimowych.

Przez cały czas uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali zadania konkursowe: układali historyjki obrazkowe, rozwiązywali zagadki słowne i smakowe, odpowiadali na pytania dotyczące bezpieczeństwa. Jak na prawdziwy bal przystało, wszystkie zadania przeplatane były tańcami w rytmie samby, rock and rolla, oraz znanych i lubianych tańców zumby, które poprowadziły pani Marzena i pani Zosia.

Tańcom nie było końca a uśmiech cały czas gościł na twarzach dzieci. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodyczami.

Wszystkim dziękujemy za wspólna zabawę

M. Kamionka-Chłopek, A. Kaszek