Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

W dniach 9 -10 luty 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział w lekcjach promujących Europejski Numer Alarmowy 112, podczas których przypomniały sobie co to za numer i do czego służy oraz kto go obsługuje. Podczas zajęć wszyscy obejrzeli film instruktażowy, który w przystępny sposób prezentował zasady funkcjonowania numeru 112.

Na koniec zajęć chętne dzieci w improwizowanej scence samodzielnie ćwiczyły wezwanie pomocy służb ratowniczych do zdarzenia, którego byli świadkiem. Nie była to sprawa łatwa, bowiem emocje wzięły górę, ale uczniowie wykazali się refleksem, zachowali spokój i zdrowy rozsądek.

Dzięki takim akcjom uczniowie wiedzą co należy zrobić kiedy nasze życie, zdrowie lub mienie jest zagrożone oraz w  jakich sytuacjach należy kontaktować się z operatorem numeru alarmowego 112.