Projekt "Mobilne Centrum Kariery"

Uczniowie  Szkoły Przysposabiającej do Pracy brali udział w miesiącu październiku i listopadzie w spotkaniach warsztatowych
w ramach projektu "Mobilne Centrum Kariery"
Celem projektu było wsparcie uczniów i ich rodziców w przejściu na szeroko pojęty rynek pracy.

Projekt był realizowany w szkole, jako  jeden z elementów wsparcia ucznia w przyszłej aktywności zawodowej.

Wsparciem objętych było  6 uczniów oraz ich 6 rodziców/opiekunów oraz jeden nauczyciel w każdej szkole biorącej udział w projekcie .

Działania w projekcie obejmowały: spotkania grupowe i indywidualne  z uczniami, z  ich rodzicami oraz z nauczycielem.

Celem spotkań z doradcą kariery było nakreślenie potencjału zawodowego ucznia, nakierowanie na potencjalne podmioty rynku pracy (WTZ, ZAZ,

Spółdzielnie socjalne, pracodawcy i instytucje) oraz odpowiedzenie na potrzeby rodziców i rozwianie ewentualnych obaw dotyczących aktywności

zawodowej podopiecznego po ukończeniu szkoły.
Każdy z uczniów otrzymał KATALOG MOŻLIWOŚCI ZAWODOWYCH; zbiór konkretnych możliwości okolicznego rynku pracy, dobrych praktyk oraz informacje prawne dotyczące aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością. Projekt był realizowany w ramach projektu "Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych" realizowanego przez Polskie Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Koordynator warsztatów p.Jolanta Skorek