Pakt przeciwko dopalaczom

W dniu 17 grudnia 2015r. w naszej szkole odbyło się kolejne wydarzenie zwiane z realizacją Projektu „Szkoła wolna od dopalaczy”. Tym razem realizowane było zadanie 7 „Pakt przeciwko dopalaczom. Przeprowadzenie wśród uczniów akcji zbierania podpisów pod listą osób, które dopalaczom mówią nie.”

Na spotkanie zostali zaproszeni uczniowie klas IV-VI SP, klas gimnazjalnych oraz szkoły zawodowej. Zajęcia rozpoczęliśmy od przypomnienia sobie informacji dotyczących dopalaczy, które zostały zdobyte podczas realizacji wcześniejszych zadań. Głownie skupiliśmy się na negatywnych skutkach zażywania dopalaczy.  Przypomnieliśmy sobie historie kilku młodych osób, naszych rówieśników, które zmarły w wyniku zażywania dopalaczy.

Podczas głównej części zajęć zaproponowałam młodzieży złożenie podpisy na plakacie  „NIE DLA DOPALACZY”. Uczniowie na różne sposoby przedstawili swój sprzeciw dla tych toksycznych i niebezpiecznych środków: składali podpis, rysowali negatywne emoty, znaczki, wycinali fragmenty z ulotek informacyjnych dotyczące konsekwencji związanych z ich zażywaniem. Na plakacie podpisali się również nauczyciele pracujący, na co dzień z młodzieżą zaproszoną na to spotkanie.

Plakat został zawieszony na korytarzy blisko wejścia głównego. Tam swoje podpis  dopisywali uczniowie, którzy nie byli obecni na spotykaniu 17grudnia.