Zdrowo-sportowo-pomarańczowo

Nasza szkoła wraz ze Stowarzyszeniem „Nasze Dzieci” oraz Fundacją ING Dzieciom od 5 marca realizuje nowy projekt „Zdrowo-sportowo-pomarańczowo”. Projekt ten obejmuje organizację zajęć, w formie warsztatowej, kreujących zdrowy styl życia. W trakcie czterech spotkań nauczyciele i członkowie Stowarzyszenia prowadzić będą zajęcia taneczno-ruchowe i warsztaty zdrowego żywienia, wszystko poprzedzone pogadankami dotyczącymi znaczenia ruchu i prawidłowego odżywiania się dla organizmu ludzkiego. Pomiędzy spotkaniami odbędą się też konkursy dla uczestników projektu: plastyczny, na przepis na zdrową przekąskę oraz na strój do tańca. Celem projektu będzie, więc przede wszystkim promocja zdrowego stylu życia. Projekt ma także wskazać jego uczestnikom konieczność podjęcia decyzji o zmianie dotychczasowego sposobu żywienia się, zaszczepić w nich potrzebę uczestniczenia we wszelkich dostępnych formach aktywności fizycznej, oraz rozwinąć kreatywność. Rodzicom natomiast ma uzmysłowić, jak ważny jest ruch dla prawidłowego funkcjonowania ich dzieci. W projekcie udział wezmą uczniowie szkoły podstawowej nr 8 specjalnej, uczniowie klas wygasającego gimnazjum oraz podopieczni Stowarzyszenia.